Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
fot. Magdalena Kruszka

W piątek, 10 stycznia odbyła się Rady Miejskiej w Barcinie, na której podejmowano uchwały dotyczące likwidacji Szkoły Podstawowej nr 1 w Barcinie i Szkoły Podstawowej w Mamliczu. Na sesję przybyło wielu rodziców z transparentami, którzy chcą wyrazić swój protest przeciwko likwidacji szkół, a także zobaczyć, jak w tej sprawie głosować będą radni.

Podczas sesji burmistrz Michał Pęziak złożył wniosek, aby zmienić porządek obrad i zamiast uchwał o likwidacji szkół, wprowadzić uchwały o przekształceniu ich. Radna Agnieszka Sulecka zawnioskowała, aby uchwały te całkowicie zdjąć z porządku obrad. Ostatecznie radni 10 głosami przyjęli propozycję zmian złożoną przez burmistrza. Przeciw byli Agnieszka Sulecka, Witold Antosik, Ewa Kołodziejska, Marek Koliński i Teresa Wilk.

fot. Magdalena Kruszka


Radni większością głosów opowiedzieli się za przekształceniem Szkoły Podstawowej nr 1 w Barcinie w filię zespołu szkół w Barcinie. Ośmioma głosami radni przyjęli także uchwałę o przekształceniu Szkoły Podstawowej w Mamliczu w szkołę filialną.
Więcej zdjęć w naszej galerii.

Magdalena Kruszka, 10 I 2020

Banner 336x280 image
Banner 336x280 image