Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Protest radnych opozycji  fot. Karol Gapiński

Jednym z pierwszych punktów sesji Rady Miejskiej w Żninie 6 grudnia było sprawozdanie burmistrza z działalności międzysesyjnej. Robert Luchowski oprócz wymienienia ważniejszych zarządzeń, które wydał w tym okresie i spotkań, które odbył, poruszył szerzej jeszcze jeden temat.

Mianowicie przedstawił okoliczności procesu przed Sądem Pracy w Bydgoszczy z powództwa byłej pracownicy UM w Żninie Ewy Gałązki. Domagała się ona w pozwie zadośćuczynienia, bo uważa, że jej zwolnienie z pracy było spowodowane przyczynami politycznymi. Kilka tygodni temu pisaliśmy o przebiegu procesu i korzystnym dla ratusza wyroku sądu w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki. Dzisiaj burmistrz postanowił się tym pochwalić na sesji.
Gdy opowiadał o tej sprawie radny Dariusz Kaźmierczak najpierw zaczął wzywać przewodniczącego RM o przerwanie wywodu burmistrza. Przewodniczący Grzegorz Koziełek tego nie zrobił. W akcie protestu Dariusz Kaźmierczak zaczął głośno uderzać w filiżankę i butelkę wody mineralnej, które znajdują się na stole obrad. Po chwili radni opozycji wyszli z auli na korytarz, by nie słuchać wywodu włodarza na temat sprawy w Sądzie Pracy. Wrócili dopiero wtedy, gdy burmistrz przeszedł w sprawozdaniu do kolejnego tematu.

(kg), 6 XII 2019

Banner 336x280 image
Banner 336x280 image