Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Na drogach

Ulica Szkolna i ulica Nowa to propozycje nazw głównych ciągów komunikacyjnych biegnących przez Nowe Dąbie. Mieszkańcy dyskutowali o nazwach ulic na zebraniu 1 marca.

Mieszkańcy obwiniają za nieprzejezdność drogi z Gałęzewka do Rogowa właściciela żwirowni. Jacek Sobolewski tłumaczy, że nie tylko on korzysta z tej drogi, ale ciężki sprzęt rolniczy też. Gotów jest kolejny raz drogę zrównać, kiedy tylko trochę obeschnie. Wskazuje, że mieszkańcy mają alternatywną drogę asfaltową, a przy tej nawet nikt nie mieszka. Wójt przy dalszym braku reakcji ze strony właściciela kopalni zamierza wystąpić na drogę sądową.

Mieszkańcy gmin Rogowo i Janowiec oraz przejezdni w związku z zamknięciem drogi na ulicy Kościelnej w Rogowie korzystają z dwóch objazdów. Stan tych dróg ulega szybkiemu pogorszeniu, zwłaszcza drogi powiatowej ze Skórek do Niedźwiad.

Tomasz Okoński, główny specjalista ds. komunikacji GDDKiA o/Bydgoszcz poinformował nas, że od 3 października został częściowo otwarty Węzeł Lubcz na budowanej drodze ekspresowej S5.

Banner 336x280 image
Banner 336x280 image