Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Uczestnikom turnieju towarzyszyły wielkie emocje fot. Karol Gapiński

Żnińska książnica zorganizowała turniej "Potyczki językowe", w którym wzięły udział drużyny reprezentujące trzy szkoły podstawowe z terenu gminy Żnin.

W 1999 r. organizacja UNESCO ustanowiła Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Przypada on 21 lutego. W br. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Żninie postanowiła w szczególny, atrakcyjny zwłaszcza dla młodych ludzi sposób przypomnieć o tym dniu. Sposobem tym, był turniej Potyczki językowe.
Czteroosobowe drużyny reprezentujące szkoły podstawowe, były złożone nie tylko z uczniów, bo wspierały je także - po jednej w każdym zespole - dorosłe osoby związane z daną szkołą. Do rozwiązania było 8 różnego rodzaju zadań. Wymagały one kreatywności, poczucia humoru, ale przede wszystkim dobrej znajomości języka polskiego. Było podczas wykonywania poszczególnych zadań dużo śmiechu i emocji, zwłaszcza, że uczestników dopingowały grupki kibiców z poszczególnych szkół.
Zwyciężyła ekipa Szkoły Podstawowej nr 1 z kapitanem Dawidem Kolasą, który - choć obecnie jest przewodniczącym Rady Osiedla Żnin Południowy - Zachód, a zatem w teorii bliżej mu do SP 5 - jak się okazało jest absolwentem jedynki, a w dzieciństwie nawet mieszkał z nią po sąsiedzku, bo na ul. Szkolnej właśnie. Drugie miejsce zajęła SP w Januszkowie, a trzecie SP 5 w Żninie.
Dyrektor książnicy Beata Czaczyk poinformowała podczas rozstrzygnięcia konkursu, że w kolejnych edycjach może uda się rozszerzyć jego formułę i rangę. Tak, aby mogły w nim brać udział szkoły nie tylko podstawowe, ale i ponadpodstawowe i nie tylko z gminy Żnin, a z terenu powiatu.
Więcej zdjęć w naszej galerii.

Karol Gapiński, 21 II 2020

Banner 336x280 image
Banner 336x280 image