Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

W tym tygodniu dyżur pełni:

Gazeta Biskupińska

Kup w naszym sklepie
 
Kup e-Pałuki
 
Znajdź nas na Facebooku
strona palukimogilno.pl

Mogilno, Strzelno, Jeziora Wielkie, Dąbrowa, Orchowo, Trzemeszno - o tych miejscowościach przeczytasz tutaj:

Kontakt do redakcji
Redakcja - Żnin:
(52) 302 09 28
Jakość powietrza na Pałukach
klik
 
Reklama na stronie

 
Pobierz aplikację mobilną
 

Porady dla czytelników

Kalendarz wydarzeń

Maxie C. Maultsby Jr., Mariusz Wirga, Michael DeBernardi, ABC Twoich emocji, format 20,5 x 25,5 cm, 256 stron


ABC twoich emocji pomaga zrozumieć, w jaki sposób emocje wpływają na człowieka - oraz to, że może też być odwrotnie. Wyjaśnia, dlaczego nie musimy być więźniami swoich emocji. Emocje bywają pozytywne, neutralne lub negatywne i wszystkie są potrzebne, ale bywa, że zaczynają przeszkadzać w życiu. Jak odzyskać nad nimi kontrolę? Jak odkrywać i radzić sobie z myślami, które są dla nas niezdrowe, szkodzą nam, niszczą nasze relacje? Z myślami, które są dla nas jak t...

Zmiana od początku roku
   
    Jeszcze w starym roku Rada Miejska w Żninie zdążyła przyjąć uchwałę dotyczącą stawek za przedszkola. Niby wszystko pozostaje bez zmian, ale...

   Ale rodzice tych dzieci, które chodzą do zerówek w przedszkolach nr 1 - przy ul. Browarowej i nr 2 - przy ul. Kl. Janickiego, będą płacić o połowę mniejsze czesne.

    Pod koniec 2005 roku i na początku 2006 r. rodzice dzieci, które uczęszczały do zerówek, nie zgadzali się na pełną opłatę za przedszkole. Wynosiła ona 100 zł. Rodzice twierdzili, że gmina ma ustawowy obowiązek zapewnienia dziecku w zerówce opieki przez 5 godzin i za te godziny nie powinno się od nich pobierać czesnego. Radni z Czesławem Kośmickim (ówczesnym przewodniczącym komisji budżetu) twierdzili, że stawki trzeba urealnić, a to, że sześciolatki są dłużej w przedszkolu jest jednoznaczne ze zgodą rodziców na zapłacenie pełnego czesnego. Protesty nic nie dały i rodzice musieli zapłacić pełną stawkę.

    Nowa uchwała pozostawia poziom czesnego na dotychczasowym poziomie. Zatem za pobyt pierwszego dziecka w przedszkolu trzeba będzie zapłacić 100 zł, za pobyt każdego następnego 80 zł. Nowością jest natomiast wprowadzenie trzeciej możliwości. Za pobyt dziecka w oddziale zerowym w wymiarze czasu powyżej pięciu godzin dziennie pobierane będzie 50% stawki ujętej w punkcie pierwszym uchwały, czyli od 100 zł. Zatem za dziecko, które chodzi do przedszkola do zerówki na dłużej niż pięć godzin, od Nowego Roku rodzice płacą 50 zł.

    Zapis w uchwale dotyczy dzieci tylko z dwóch przedszkoli nr 1 i nr 2. W przedszkolu nr 3 są zerówki pięciogodzinne, a więc opłaty za pobyt w przedszkolu nie pobiera się. 

    - W sumie mówimy o 50 dzieciach z dwóch przedszkoli. Zakładamy, że z tego tytułu do naszego budżetu wpłynie 25.000 zł mniej - informuje Irena Pilarska, księgowa Miejskiego Zespołu Oświaty.

 Remigiusz Konieczka 29 XII 2006

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry